10 NAJLEPSZYCH osób z branży dietetycznej w Polsce

2.4 9 votes
Article Rating

Od momentu, gdy zacząłem interesować zdrowym odżywianiem minęło sporo czasu. Na początku słyszałem sporo mitów, lecz wtedy uznawałem je za prawdziwe „bo przecież wszyscy tak mówią”. Jednak udało mi się później rozpoznać kompetentne osoby i placówki szkoleniowe. W tym wpisie przedstawię Ci 10 najlepszych osób oraz instytucji z branży dietetycznej w Polsce. Zajmują się oni sportowcami, popularyzują wiarygodnej wiedzy czy pomagają rozwiązać poważniejsze problemy, np. zaburzenia odżywiania. Poniższa lista jest moją subiektywną opinią, a jej kolejność jest całkowicie przypadkowa.

Powstała z zamiłowania do odżywiania i treningu braci oraz ich wspólnego przyjaciela. Jeden ze współzałożycieli Arkadiusz Matras to człowiek, który zna prawie każde badanie naukowe. Jest również współprowadzącym „Dietetycznego podcastu”. NieNaŻarci dzielą się praktycznymi informacjami na blogu, oraz prostych i często zabawnych infografikach. Ekipa się bardzo rozwinęła i tworzy ją już ponad 10 osób.
Strona, Facebook, Instagram, podcast.

Jeśli chodzi o wiedzę z odżywiania sportowców, to są numerem 1. Z ich oferty na pewno skorzystają osoby współpracujące ze sportowcami lub nimi będące. Posiadają duży wybór webinarów, czy konferencji sportowej. W ich ofercie znajduję się również e-book mający aż 618 stron!
Strona, Facebook, Instagram.

Autorka bloga dieta-sportowca.pl. Sport był obecny w jej życiu od najmłodszych lat, ale nie tylko sportowcy znajdą u niej wartościowe rzeczy. W swoim podcaście skupiła się na tematyce zaburzeń odżywiania. Informacje przez nią przekazywane nie mają źródła tylko w ogromnej wiedzy, ale doświadczeń życiowych.
Strona, Facebook, Instagram, YouTube, podcast.

Założyciel Akademii Dietetyki Sportowej. Dietetyk żeńskiej reprezentacji piłkarskiej w piłce nożnej. Niedawno rozpoczął swoją działalność w mediach społecznościowych, na których codziennie można znaleźć nowe posty i ciekawostki dietetyczne. Również w ostatnim okienku. transferowym dołączam do ekipy #NieNaŻarty.
Strona, Facebook, Instagram.

Dietetyk z ogromną wiedzą, poruszający również zagadnienia związane z medytacją, zdrowiem.  W środowisku dietetycznym i biznesowym uchodzi za skrajnie skutecznego, ale jednocześnie bardzo wymagającego. Jak sam mówi, wiele zyskał przez znajomość z Rafałem Mazurem – Zen Jaskiniowca. Zaczął również prowadzić swój podcast.
Strona, Facebook, Instagram, podcast.

Popularyzator wiedzy dotyczących żywienia, żywności i suplementacji. Opiera się o naukowe publikacje. Wiedzę przedstawia w prosty i zrozumiały dla każdego sposób. Prowadzi kanał na Youtube oraz podcast. Jako pierwszy w Polsce w tej branży wprowadził płatny newsletter z najnowszymi informacjami ze świata nauki na temat dietetyki i suplementacji.
Strona, Facebook, Instagram, YouTube, podcast.

Z zawodu jest programistą, ale w wolnych chwilach czyta badania oraz ciekawostki dotyczące dietetyki i treningu. Ekspert od adaptacji metabolicznych. Jego głównym serwisem, przez który się komunikuje, jest Instagram. Jest w trakcie tworzenia aplikacji, pozwalającej na dokładną kontrolę redukcji masy ciała. Wcześniej pisał artykuły na blogu Muscle Zone. Fani zwierząt na jego instagramie znajdą również proces dorastania i nauki szpica miniaturowego o imieniu Papi.
Instagram, artykuły.

Jej działalność rozpoczęła się od założenia bloga wiem-co-jem.pl. Stało się to ponad 6 lat temu. Swoją działalność skupia na tematach zajmujących się psychodietetyką. Jest również współautorką popularnego kursu „Przedsiębiorczy Dietetyk”. Prowadzi również swój podcast. Od tego roku przejęła opiekę merytoryczną na studiach podyplomowych z psychodietetyki na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.
Strona, Facebook, Instagram, YouTube, podcast.

Z wykształcenia jest dietetykiem i psychodietetykiem. Posiada również legitymację instruktora kulturystyki oraz trenera personalnego. Tematem jego pracy doktorskiej był „Wpływ diety wegańskiej na wydolność biegaczy długodystansowych”. Jest weganinem, który na temat tego modelu żywieniowego wie bardzo dużo. Mięsożercy również znajdą cenne informację dla siebie.
Strona, Facebook, Instagram.

Dietetyk, który zajmuje się problematyką żywienia i suplementacji w przypadku osób aktywnych fizycznie. Często są to kobiety z brakiem miesiączkowania i zespołem policystycznych jajników (PCOS), jak również osoby z zaburzeniami pracy przewodu pokarmowego. Swoje szkolenia prowadzi w Centrum Szkoleń Sportowych (CSS), tak samo jak Radosław Smolik.
Strona, Facebook, Instagram.

Drogi czytelniku, kto Twoim zdaniem powinien znaleźć się na tej liście? Podziel się swoją opinią w komentarzu poniżej ⬇️.

Odwiedź media społecznościowe: Instagram, Facebook.
W razie pytań wejdź w zakładkę kontakt.

2.4 9 votes
Article Rating
10 NAJLEPSZYCH osób z branży dietetycznej w Polsce
2
0
Chciałbym twoje myśli, proszę o komentarz x
()
x